ABBINC S801U-K80
ABBINC S801U-K80
MFG #S801U-K80
UPC #61227121436
SKU #4479851
Product description
ABBINC S801U-K80 MCB S800 1P K 80A FACTORY NON-STOCK, NON-RETURNABLE
ABB Miniature Circuit Breaker, High Performance, Series: S800U-K, 240 VAC, 80 A, 6.4 W Power, 50/60 Hz Frequency, 30 kA Interrupt, K-Curve/Thermal Magnetic Trip, 1 Pole, DIN Rail Mounting, -25 to 60 deg C, 88.5 mm L x 26.5 mm W x 95 mm H Dimensions