CALBRITE S40710CT00
CALBRITE S40710CT00
MFG #S40710CT00
UPC #84765600002
SKU #3859986
710 in Stock
Stock Item
More available 05/28/2026
Product description
CALBRITE S40710CT00 3/4" STAINLESS STEEL RIGID CONDUIT TYPE 304 10' LENGTH W/COUPLING
Calbriteâ„¢ Rigid Metal Conduit, 3/4 in, 0.824 in Inside Dia, 1.05 in Outside Dia, 10 ft Length, 0.226 in Thickness, 150 to 1600 deg F, 304L Stainless Steel, Silver, Polished