CALBRITE S60710CT00
CALBRITE S60710CT00
MFG #S60710CT00
UPC #84765600011
SKU #3904828
710 in Stock
Stock Item
More available 05/14/2026 and 05/29/2026
Product description
CALBRITE S60710CT00 3/4" STAINLESS STEEL RIGID CONDUIT TYPE 316 10' LENGTH W/COUPLING
Calbriteâ„¢ Rigid Conduit, 3/4 in, 0.824 in Inside Dia, 1.05 in Outside Dia, 10 ft Length, 0.266 in Thickness, -150 to 1600 deg F, 316 Stainless Steel, Polished/Silver