MFG #T1UNV012V-60LF
UPC #84709802420
SKU #4404286
Product description
FULHAM T1UNV012V-60LF LED DRIVER- 60W 12VDC UNV LF
FULHAM® ThoroLED™ LED Driver, Constant Voltage Electronic High Efficiency Non-Dimmable Single Channel, 120 to 277 VAC Input, 12 VDC Output, 60 W, 0.24/0.72 A, Power Factor: >0.9, 9.49 in Length, 1.69 in Width, 1.22 in Height, -25 to 63 deg C Ambient, Metal
- Commercial and Residential Applications
- DRIVER LED 120 TO 277VAC 12VDC 60W
- Specification Sheet
- Brand: FulhamApplication: Commercial and ResidentialCountry of Origin: CHNDimmable: FalseFrequency Rating: 50/60 HZHeight: 1.22 inInput Current: 0.72A @ 100V, 0.24A @ 277VLamp Type: LEDLength: 9.49 inMounting: UNIVERSALPower Factor: >0.9Special Features: High EfficiencyStandard: cULus, CESub Brand: ThoroLEDThermal Protection: YesType: ElectronicVoltage Rating: 100-277Wattage: 60 WWidth: 1.69 IN