HUBL RFL5-265-4K-T
HUBL RFL5-265-4K-T
MFG #RFL5-265-4K-T
UPC #07859884452
SKU #4225653
3 in Stock
Stock Item
More available 05/14/2026 and 06/02/2026
Product description
HUBL RFL5-265-4K-T RATIO LED FLOOD, BRONZE EQUAL UP TO 1000W METAL HALIDE, 265W, 30500 LUMENS, 4000K, 120V-277V TRUNNION MOUNT, 5 YEAR WARRANTY
EXO Floodlight Fixture, Large, Series: RFL5, 120 to 277 V, 266 W Fixture, LED Lamp, 360 Lamps, 115 Lumens/W, 4000 K Color, 70 CRI, 0 to 10 V Dimming Ballast, UV Stabilized Acrylic Lens, 28988 Lumens, IP66, Knuckle Mount, Die Cast Aluminum Housing, Dark Bronze Textured Housing, 18.1 in W x 3.5 in D x 18.6 in H