L-FSE FLNR100ID
L-FSE FLNR100ID
MFG #FLNR100ID
UPC #07945802388
SKU #4354193
2 in Stock
Special Order Item. Minimum purchase may be required.
More available 06/04/2026
Product description
L-FSE FLNR100ID FUS 250V T/D CLASS RK5 100A INDICATING
Littelfuse® POWR-GARD® Time Delay Fuse, Current Limiting, Series: FLNR, Indicating, Rejection, 100 A, 250 VAC/125 VDC, 200/20 kA Interrupt, Class: RK5, 50/60 Hz Frequency, 10 s Response, Knife Blade Terminal, Holder Mounting, Cylindrical Body, Dual Element, Composite, 1-1/16 in Dia x 5-7/8 in L Body