SYL QHE-2X32T8/UNV-ISL-SC
product-image
SYL QHE-2X32T8/UNV-ISL-SC
MFG #QHE-2X32T8/UNV-ISL-SC
UPC #04613549863
SKU #2977079
12 in Stock
Stock Item
More available 05/11/2027
Product description
Sylvania QUICKTRONIC® Electronic Ballast, High Efficiency, T8 Lamp, 32 W Lamp, 120 VAC, Instant Start, -20 deg F Minimum Starting, Total Harmonic Distortion: <10 %, Power Factor: >0.97, 2 Lamps, Ballast Factor: 0.78, 70 deg C, 9.469 in L x 1.681 in W x 1.181 in H Dimensions