SYL LU100/MED
SYL LU100/MED
MFG #LU100/MED
UPC #04613567506
SKU #60271
6 in Stock
Special Order Item. Minimum purchase may be required.
More available 05/11/2027
Product description
Sylvania LUMALUX® High Pressure Sodium Lamp, HID, LU100/MED, 100 W, 55 VAC, High Pressure Sodium Lamp, E26 Medium Lamp Base, E17, 9500 Lumens, 24000 hr Average Life, 22 CRI, 2100 K Color, Clear Lamp, Open Fixture, 2.126 in Dia x 5.43 in L