SYL M250/MULTI-KIT
SYL M250/MULTI-KIT
MFG #M250/MULTI-KIT
UPC #04613547737
SKU #3934379
In Stock
Product description
SYL M250/MULTI-KIT 47737 120/208/240/277V MULTI-TAP MAGNETIC CORE AND COIL BALLAST FOR 250W METAL HALIDE LAMP
Sylvania METALARC® Magnetic HID Ballast Kit, HID Metal Halide Lamp, 250 W Lamp, 290 W Wattage, 120/208/240/277 VAC, 1.1/1.25/1.45/2.5 A, 60 Hz Frequency, OCV Start, -22 deg F Minimum Starting, Total Harmonic Distortion: <20 %, Power Factor: >0.9, 1 Lamp, Ballast Factor: 1, 100 deg C, 8.7 in L x 5.9 in W x 7.108 in H Dimensions