SYL F48T12/CW/HO
product-image
SYL F48T12/CW/HO
MFG #F48T12/CW/HO
UPC #04613525146
SKU #59837
Product description
SYL F48T12/CW/HO 25146 60WATT T12 48" COOL WHITE RAPID START HIGH OUTPUT FLUORESCENT LAMP 4200K COLOR TEMPERATURE 60CRI
Sylvania Fluorescent Lamp, High Output, F48T12/C Designation, 60 W Wattage, 800 mA, Fluorescent Lamp, Recessed Double Contact Lamp Base, T12 Shape, 4050 Lumens, 12000 hr Average Life, Cool White, 60 CRI, 4200 K Color Temperature, 48 in Length, 1-1/2 in Diameter, Phosphor Coated Lamp, Rapid Start