SYL FO28/841/XV/SS/ECO
SYL FO28/841/XV/SS/ECO
MFG #FO28/841/XV/SS/ECO
UPC #04613521421
SKU #3888341
30 in Stock
Product description
SYL FO28/841/XV/SS/ECO 21421 28WATT T8 841 48" RAPID/ INSTANT START FLOURESCENT LAMP 4100K COLOR TEMPERATURE 83CRI EXTENDED VALUE SUPERSAVER
Sylvania OCTRON® 800 XV® SUPERSAVER® ECOLOGIC®3 Fluorescent Lamp, Extended Value, FO28/841/XV/SS/ECO Designation, 28 W Wattage, Linear Fluorescent Lamp, G13 Medium Bi-Pin Lamp Base, T8 Shape, 2600 Lumens Initial/2445 Lumens Mean Lumens, 40000 hr Average Life, Cool White, 83 CRI, 4100 K Color Temperature, 48 in Length, 1.098 in Diameter, Rare Earth Phosphor Coated Lamp, Instant/Rapid Start