APPL TMC2-100118A
APPL TMC2-100118A
MFG #TMC2-100118A
UPC #78138130076
SKU #3906356
13 in Stock
Stock Item
More available 06/03/2026
Product description
APPL TMC2-100118A 1" CONNECTOR FOR JACKETED METAL CLAD CABLE ALUMINUM ARMOR RANGE .79"-1.10" JACKET RANGE .87"-1.18" NPT OPTION
Appleton® Cable Gland Connector, Series: TMC2, 1 in, Cable Openings: 0.87 to 1.18 in, JMC/MC/Teck Cable, NPT, 360 deg, Copper Free Aluminum, -60 to 110 deg C, 1.81 in Dia Across Flat x 1.95 in Dia Across Corner x 3.11 in L