EIKO LED100WTMP50K-G8
EIKO LED100WTMP50K-G8
MFG #LED100WTMP50K-G8
UPC #03129311391
SKU #4316338
10 in Stock
Stock Item
More available 06/02/2026
Product description
EIKO LED100WTMP50K-G8 11391 LED TEMPORARY WORK LIGHT CONNECTABLE 100W 12,000LM, NON-DIM 5000K 80+CRI, HOOK BASE 120VAC
EIKO®, LED100WTMP50K-G8, Lamp Bulb, Temporary, 120 VAC, 100 W Fixture, LED Lamp, 12000 Lumens, 50000 hr Average Life, 5000 K Color Temperature, >80 CRI, IP64 Enclosure, Hook Base Mounting, 5.12 in Dia x 10.9 in L Dimensions