EIKO LED18WT8F/48/840-G7D
EIKO LED18WT8F/48/840-G7D
MFG #LED18WT8F/48/840-G7D
UPC #03129309397
SKU #4119437
5 in Stock
Special Order Item. Minimum purchase may be required.
More available 06/03/2026
Product description
EIKO LED18WT8F/48/840-G7D GLASS BALLAST BYPASS DLC V4.0 T8 4FT 18W 09397
EIKO® LitespanLED® LED Replacement Tube Light, Non-Dimmable, 18 W Wattage, 120 to 277 VAC, 155 mA, LED Lamp, G13 Lamp Base, T8 Shape, 2200 Lumens, 50000 hr Average Life, Cool White, 80+ CRI, 4000 K Color Temperature, Frosted Lamp, Instant-On Start, Bypass/Line Voltage Ballast, Enclosed Fixture, 210 deg Beam, 1.02 in Dia x 47.78 in L Dimensions