EIKO LED24WT5HO/46/850-G9D
EIKO LED24WT5HO/46/850-G9D
MFG #LED24WT5HO/46/850-G9D
UPC #03129311047
SKU #4274781
190 in Stock
Stock Item
More available 06/02/2026
Product description
EIKO LED24WT5HO/46/850-G9D 11047 GLASS BALLAST BYPASS T5 4FT 24W 3500 LUMENS 5000K 80+CRI 120-277VAC
EIKO® LED Replacement Lamp, Ballast Bypass Double Ended High Output Lead-Free Line Voltage Non-Dimmable, LED24WT5HO/46/850-G9D Designation, 24 W Wattage, 120 to 277 VAC, LED Lamp, G5 Lamp Base, T5 Linear Shape, 3500 Lumens, 50000 hr Average Life, 80+ CRI, 5000 K Color Temperature, Frosted Lamp, Totally Enclosed Fixture, 0.62 in Dia x 45.8 in L