MFG #LED40WT8/96/850-FA8-G9D
UPC #03129312537
SKU #4324994
230 in Stock
Stock Item
More available 05/15/2026 and 06/02/2026
Product description
EIKO LED40WT8/96/850-FA8-G9D 12537 GLASS BYPASS/LINE VOLTAGE SINGLE PIN T8 8' 40W 5500 LUMENS 5000K >80CRI FA8 120-277V NON-DIMMABL, 210 DEGREE BEAM ANGLE CCT 5000 SINGLE PIN
EIKO®, LED40WT8/96/850-FA8-G9D, Lamp Bulb, 40 W Wattage, 59 W Incandescent Equivalent, 120 to 277 V, LED Lamp, T8 Shape, 5500 Lumens, 50000 hr Average Life, >80 CRI, 5000 K Color Temperature, Bypass/Line Voltage Ballast, 1 in Dia x 96 in L Dimensions
- LED - UN/TUBULAR 40W 59W LED T8