EIKO RDR4/10W9CCT5/120DTWHB
EIKO RDR4/10W9CCT5/120DTWHB
MFG #RDR4/10W9CCT5/120DTWHB
UPC #03129311571
SKU #4311623
163 in Stock
Stock Item
More available 06/02/2026
Product description
EIKO RDR4/10W9CCT5/120DTWHB 11571 RESIDENTIAL DOWNLIGHT RETRO 4" 800LM 10W 90CRI 27/30/35/40/50K 120V DIMMABLE WHITE TRIM BAFFLE
EIKO®, RDR4/10W9CCT5/120DTWHB, Retrofit, Downlight, Series: RDR, 120 VAC, 10 W Fixture, 80 Lumens/W Light Output, 50000 hr Average Life, 2700, 3000, 3500, 4000, 5000 K Color Temperature, >90 CRI, 800 Lumens, 5.35 in Dia x 2.86 in L Dimensions