GENERAC RXSW100A3
GENERAC RXSW100A3
MFG #RXSW100A3
UPC #69647106964
SKU #4195669
5 in Stock
Stock Item
More available 05/14/2026 and 06/02/2026
Product description
GENERAC RXSW100A3 100A 1PH 120/240 SE RATED AUTOMATIC SMART TRANSFER SWITCH NEMA 3R. LUG RANGE 1/0 - #14
Generac® Smart Transfer Switch, Automatic, Series: RXS, 120/240 V, 100 A, 24000 W, 1 ph, 14.6 in Width, 7.09 in Depth, 20 in Height, NEMA 3R Enclosure, Aluminum, Gray, Electrostatic Baked Powder Painted