MFG #SN1224B1100
UPC #80476670321
SKU #4252051
3 in Stock
Stock Item
More available 06/01/2026
Product description
SIEM SN1224B1100 STD PNR LC MB 12S/24C 1PH 100A N1 GRY
Siemens SPEEDFAXâ„¢ Main Breaker Load Center, 1-Phase Assembled Low Voltage, Series: Standard SN Series, 120/240 VAC, 100 A, 22 kAIC Interrupt, 24 Circuits, 3-Wire Wiring Configuration, 12 Spaces, NEMA 1 Enclosure, 14.25 in W x 3.88 in D x 18 in H Enclosure Box, 15.5 in W x 19.13 in H
- Indoor Applications
- LOAD CENTER BRKR MAIN 120/240VAC 100A 24