MFG #SN3048B1200
UPC #80476670344
SKU #4250489
4 in Stock
Stock Item
More available 05/14/2026 and 06/01/2026
Product description
SIEM SN3048B1200 STD PNR LC MB 30S/48C 1PH 200A N1 GRY
Siemens SPEEDFAXâ„¢ Main Breaker Load Center, 1-Phase Assembled Low Voltage, Series: Standard SN Series, 120/240 VAC, 200 A, 22 kAIC Interrupt, 48 Circuits, 3-Wire Wiring Configuration, 30 Spaces, NEMA 1 Enclosure, 14.25 in W x 3.88 in D x 30 in H Enclosure Box, 15.5 in W x 31.13 in H
- Indoor Applications
- LOAD CENTER BRKR MAIN 120/240VAC 200A 48