SIEM SNW0816B1200T
SIEM SNW0816B1200T
MFG #SNW0816B1200T
UPC #80476670354
SKU #4253467
17 in Stock
Stock Item
More available 06/01/2026
Product description
SIEM SNW0816B1200T STD PNR LC MB 8S/16C 1PH 200A FTL N3R FEED THRU LUGS
Siemens SPEEDFAXâ„¢ Main Breaker Load Center, 1-Phase Assembled Low Voltage, Series: Standard SN Series, 120/240 VAC, 200 A, 22 kAIC Interrupt, 16 Circuits, 3-Wire Wiring Configuration, 8 Spaces, NEMA 3R Enclosure, 14-1/2 in W x 4-1/2 in D x 23 in H Enclosure Box