3M MV10-10RX
3M MV10-10RX
MFG #MV10-10RX
UPC #05112858758
SKU #4047579
50 in Stock
Stock Item
More available 05/28/2026
Product description
3M MV10-10RX TERMINAL RING #12-#10AWG VINYL INSULATED #10 BOLT HOLE YELLOW 50/PK
Scotchlokâ„¢, 7000133338, Terminal, Insulated, 12 to 10 AWG Conductor, #10 Stud, 1.03 in Length, Brazed Seam Barrel, 0.135 in ID x 0.25 in L Barrel, Ring Tongue, 0.38 in W x 0.04 in THK Tongue, 600/1000 VAC, Specifications: 1/4 in Dia Max Insulation, 0.29 in Clearance, -40 to 221 deg F, Vinyl, Tin Plated, Yellow