XLPE 10PV-CU-STR-RD-2KV-500
XLPE 10PV-CU-STR-RD-2KV-500
MFG #10PV-CU-STR-RD-2KV-500
UPC #73937391297
SKU #4171855
2500 in Stock
Product description
10PV-CU-STR-RD-2KV-500 #10 AWG 19STR 2000V PV PHOTOVOLTAIC WIRE RED UL 4703 500' REEL
Encore Wire Photovoltaic Wire, Reel Packaging, 1000/2000 VAC, 40 A, 1 Conductor, Stranded Copper Conductor, 10 AWG Conductor, 0.26 in OD, 500 ft Length, 19 Strands, Polyethylene Insulation, PVC Jacket, Red Jacket, 90 deg C