THHN 18TFFN-CU-STR-BN-500
product-image
THHN 18TFFN-CU-STR-BN-500
MFG #18TFFN-CU-STR-BN-500
UPC #98010010003
SKU #74587
4000 in Stock
Stock Item
More available 05/29/2026
Product description
18TFFN-CU-STR-BN-500 #18AWG TFFN STRANDED BROWN COPPER CONDUCTOR 500' SPOOL
Generic Building Wire, Type TFFN, Carton Packaging, 600 VAC, 1 Conductor, Stranded Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 85 mil OD, 500 ft Length, 16 Strands, PVC Insulation, Nylon Jacket, Brown Jacket, 90 deg C