THHN 18TFFN-CU-STR-RD-500
THHN 18TFFN-CU-STR-RD-500
MFG #18TFFN-CU-STR-RD-500
UPC #98010010010
SKU #74592
9500 in Stock
Stock Item
More available 05/29/2026
Product description
18TFFN-CU-STR-RD-500 #18AWG TFFN STRANDED RED COPPER CONDUCTOR 500' SPOOL
Generic Building Wire, Type TFFN, Carton Packaging, 600 VAC, 1 Conductor, Stranded Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 99 mil OD, 500 ft Length, 16 Strands, PVC Insulation, Nylon Jacket, Red Jacket, 90 deg C