THHN 18TFFN-CU-STR-BE-2500
product-image
THHN 18TFFN-CU-STR-BE-2500
MFG #18TFFN-CU-STR-BE-2500
UPC #98010022632
SKU #74747
22500 in Stock
Stock Item
More available 05/14/2026 and 05/25/2026
Product description
18TFFN-CU-STR-BE-2500 #18AWG TFFN STRANDED BLUE COPPER CONDUCTOR 2500' REEL
Generic Building Wire, Type TFFN, Reel/Spool Packaging, 600 VAC, 6 A, 1 Conductor, Stranded Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 0.088 in OD, 2500 ft Length, 16 Strands, PVC Insulation, Nylon Jacket, Blue Jacket, 90 deg C