THHN 18TFFN-CU-STR-RD-2500
THHN 18TFFN-CU-STR-RD-2500
MFG #18TFFN-CU-STR-RD-2500
UPC #98010022622
SKU #74752
15000 in Stock
Stock Item
More available 06/02/2026
Product description
18TFFN-CU-STR-RD-2500 #18AWG TFFN STRANDED RED COPPER CONDUCTOR 2500' REEL
Generic Building Wire, Type TFFN, Reel/Spool Packaging, 600 VAC, 6 A, 1 Conductor, Stranded Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 0.088 in OD, 2500 ft Length, 16 Strands, PVC Insulation, Nylon Jacket, Red Jacket, 90 deg C