THHN 18TFN-CU-SOL-BE-500
THHN 18TFN-CU-SOL-BE-500
MFG #18TFN-CU-SOL-BE-500
UPC #03288611005
SKU #26733
2500 in Stock
Stock Item
More available 05/29/2026
Product description
18TFN-CU-SOL-BE-500 #18AWG TFN SOLID BLUE COPPER CONDUCTOR 500' SPOOL
Southwire® Building Wire, Type TFN/AWM, Spool Packaging, 600 VAC, 1 Conductor, Solid Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 500 ft Length, Thermoplastic Insulation, Blue Jacket