MFG #18/10TSTAT-CL2-BN-250
UPC #61917203553
SKU #4156672
1000 in Stock
Stock Item
More available 05/14/2026 and 06/05/2026
Product description
18/10TSTAT-CL2-BN-250 #18AWG 10WIRE SOLID TYPE CL2 BROWN THERMOSTAT WIRE 250' SPOOL
Resideo Genesis® Thermostat Cable, General Purpose, Series: Genesis®, Spool Packaging, 300 VAC, 10 Conductors, Bare Solid Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 1000 ft Length, Solid Strands, 6.5 Ohm Resistance, Polypropylene Insulation, PVC Jacket, Brown Jacket, -20 to 60 deg C
- CABLE THERMO 300 VAC 10 BARE SOL COPPER