CORD 18/10TSTAT-CL2-WE-250
MFG #18/10TSTAT-CL2-WE-250
UPC #07940738586
SKU #26886
2250 in Stock
Stock Item
More available 06/02/2026
Product description
18/10TSTAT-CL2-WE-250 #18AWG 10WIRE SOLID TYPE CL2 WHITE THERMOSTAT WIRE 250' SPOOL
Carol® Thermostat Wire, Type CL2, Series: 05581, Reel Packaging, 150 VAC, 10 Conductors, Bare Solid Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 0.264 in OD, 250 ft Length, PVC Insulation, PVC Jacket, White Jacket, -20 to 105 deg C