CORD 18/3TSTAT-CL2-BN-500
MFG #18/3TSTAT-CL2-BN-500
UPC #61917203539
SKU #4156675
1900 in Stock
Stock Item
More available 06/02/2026
Product description
18/3TSTAT-CL2-BN-500 #18AWG 3WIRE SOLID TYPE CL2 BROWN THERMOSTAT WIRE 500' SPOOL
Resideo Genesis® Thermostat Cable, General Purpose, Series: Genesis®, Spool Packaging, 300 VAC, 3 Conductors, Bare Solid Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 2000 ft Length, Solid Strands, 6.5 Ohm Resistance, Polypropylene Insulation, PVC Jacket, Brown Jacket, -20 to 60 deg C