CORD 18/8TSTAT-CL2-BN-250
CORD 18/8TSTAT-CL2-BN-250
MFG #18/8TSTAT-CL2-BN-250
UPC #07940711591
SKU #4098846
1500 in Stock
Stock Item
More available 05/14/2026 and 06/02/2026
Product description
18/8TSTAT-CL2-BN-250 #18AWG 8WIRE SOLID TYPE CL2 BROWN THERMOSTAT WIRE 250' SPOOL
Carol® Thermostat Wire, Type CL2, Spool Packaging, 150 VAC, 8 Conductors, Bare Stranded Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 0.235 in OD, 250 ft Length, 1 Strands, PVC Insulation, PVC Jacket, Brown Jacket, -20 to 60 deg C