THHN 350THHN-CU-STR-BE-CUT
THHN 350THHN-CU-STR-BE-CUT
MFG #350THHN-CU-STR-BE-CUT
UPC #03288691386
SKU #3753572
2525 in Stock
Stock Item
More available 06/05/2026
Product description
350THHN-CU-STR-BE-CUT 350MCM THHN STRANDED BLUE COPPER CONDUCTOR
Southwire® NoLube® SIMpull® Building Wire, Type THHN/THWN-2/MTW, Reel Packaging, 600 VAC, 350 A, 1 Conductor, Stranded Copper Conductor, 350 kcmil Conductor, 797 mil OD, 2500 ft Length, 37 Strands, PVC Insulation, Nylon Jacket, Blue Jacket, 90 deg C