BXMC 18/2MC-STL-FA-SOL-1000
BXMC 18/2MC-STL-FA-SOL-1000
MFG #18/2MC-STL-FA-SOL-1000
UPC #07768012799
SKU #3729934
7450 in Stock
Stock Item
More available 05/31/2026
Product description
AFC Cable Systems Fire Alarm® Control Cable, Type FPLP/MC Dual Rated, Reel Packaging, 300/600 VAC, 2 Conductors, Bare Solid Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 0.47 in OD, 1000 ft Length, 8.142 Ohm Resistance, TFN Insulation, Galvanized Steel Jacket, Red Jacket, 90/105 deg C