CORD 18/2TSTAT-CL2-WE-500
product-image
CORD 18/2TSTAT-CL2-WE-500
MFG #18/2TSTAT-CL2-WE-500
UPC #07940775582
SKU #26887
15750 in Stock
Stock Item
More available 06/04/2026
Product description
18/2TSTAT-CL2-WE-500 #18AWG 2WIRE SOLID TYPE CL2 WHITE THERMOSTAT WIRE 500' SPOOL
General Cable® Carol® Thermostat Wire, Type CL2, Spool Packaging, 150 VAC, 2 Conductors, Annealed Bare Solid Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 0.142 in OD, 500 ft Length, PVC Insulation, PVC Jacket, White Jacket, 105 deg C