CORD 18/6TSTAT-CL2-WE-250
CORD 18/6TSTAT-CL2-WE-250
MFG #18/6TSTAT-CL2-WE-250
UPC #07940705586
SKU #26892
4933 in Stock
Stock Item
More available 06/04/2026
Product description
18/6TSTAT-CL2-WE-250 #18AWG 6WIRE SOLID TYPE CL2 WHITE THERMOSTAT WIRE 250' SPOOL
General Cable® Carol® Thermostat Wire, Type CL2, Spool Packaging, 150 VAC, 6 Conductors, Annealed Bare Solid Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 0.215 in OD, 250 ft Length, 1 Strands, PVC Insulation, PVC Jacket, White Jacket, 105 deg C