CORD 18/8TSTAT-CL2-WE-250
CORD 18/8TSTAT-CL2-WE-250
MFG #18/8TSTAT-CL2-WE-250
UPC #07940705588
SKU #26893
6109 in Stock
Stock Item
More available 05/14/2026 and 06/05/2026
Product description
18/8TSTAT-CL2-WE-250 #18AWG 8WIRE SOLID TYPE CL2 WHITE THERMOSTAT WIRE 250' SPOOL
General Cable® Carol® Thermostat Wire, Type CL2, Spool Packaging, 150 VAC, 8 Conductors, Annealed Bare Solid Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 0.225 in OD, 250 ft Length, PVC Insulation, PVC Jacket, White Jacket, 105 deg C