CORD 20/3TSTAT-CL2-WE-500
CORD 20/3TSTAT-CL2-WE-500
MFG #20/3TSTAT-CL2-WE-500
UPC #61917203522
SKU #3830103
2000 in Stock
Special Order Item. Minimum purchase may be required.
More available 06/03/2026
Product description
20/3TSTAT-CL2-WE-500 #20AWG 3WIRE SOLID WHITE TYPE CL2 THEROMSTAT WIRE 500' SPOOL
Genesis Cable, 47024801, Wire and Cable, Thermostat, Series: 4702, Reel Packaging, 150 V, 3 Conductors, Solid Conductor, 20 AWG Conductor, 0.124 in OD, 500 ft Length, 1 Strands, 11.1 Ohm/1000 ft at 20 deg C Resistance, Polypropylene Insulation, PVC Jacket, White Jacket, -20 to 60 deg C