CORDMTW 18MTW-GN-500
CORDMTW 18MTW-GN-500
MFG #18MTW-GN-500
UPC #07940770006
SKU #26724
7000 in Stock
Stock Item
More available 06/02/2026
Product description
18MTW-GN-500 #18AWG MTW 16 STRANDS GREEN 500' SPOOL
General Cable® Carol® Hook-Up Wire, Type AWM/MTW/TFF, Spool Packaging, 600 VAC, 6 A, 1 Conductors, Fully Annealed Bare Stranded Copper Conductor, 18 AWG Conductor, 0.11 in OD, 500 ft Length, 16/30 Strands, PVC Insulation, PVC Jacket, Green Jacket, 90 deg C