EIKO FMW-FG-GU10-130V
EIKO FMW-FG-GU10-130V
MFG #FMW-FG-GU10-130V
UPC #03129300009
SKU #3802879
4 in Stock
Special Order Item. Minimum purchase may be required.
More available 06/03/2026
Product description
EIKO FMW-FG-GU10-130V 00009 35WATT 130VAC MR16 GU10 BASE INCANDESCENT LAMP FLOOD 38DEG BEAM
EIKO® Halogen Lamp, Dichroic Reflector, 35 W Wattage, 130 VAC, GU10 Lamp Base, MR16 Shape, 3000 hr Average Life, 2650 K Color Temperature, 2CC-8 Filament, Flood Beam, 30 deg Beam, 2.2 in Dia x 2.20 in L Dimensions