EIKO LED24WT5HO/46/840-G9D
EIKO LED24WT5HO/46/840-G9D
MFG #LED24WT5HO/46/840-G9D
UPC #03129311046
SKU #4274277
4 in Stock
Special Order Item. Minimum purchase may be required.
More available 06/03/2026
Product description
EIKO LED24WT5HO/46/840-G9D 11046 4' LED TUBE T5 HO TYPE B BALLAST BYPASS 24W 3500 LUMENS 4000K 80CRI 120-277V 50,000 HOURS
EIKO® LED Replacement Lamp, Ballast Bypass Double Ended High Output Lead-Free Line Voltage Non-Dimmable, LED24WT5HO/46/840-G9D Designation, 24 W Wattage, 120 to 277 VAC, LED Lamp, G5 Lamp Base, T5 Linear Shape, 3500 Lumens, 50000 hr Average Life, 80+ CRI, 4000 K Color Temperature, Frosted Lamp, Totally Enclosed Fixture, 0.62 in Dia x 45.8 in L