EIKO LED25WT5HO/46/850-G8DR
EIKO LED25WT5HO/46/850-G8DR
MFG #LED25WT5HO/46/850-G8DR
UPC #03129309900
SKU #4190981
224 in Stock
Stock Item
More available 06/02/2026
Product description
EIKO LED25WT5HO/46/850-G8DR 09900 GLASS DIRECT FIT DLC V4.1 T5 4FT 25W 3500LM 5000K 80CRI
EIKO® LitespanLED® LED Direct Fit Replacement Lamp, 25 W Wattage, 120 to 277 VAC, LED Lamp, G5 Lamp Base, T5 Shape, 3500 Lumens Lumens, 50000 hr Average Life, Daylight, 80+ CRI, 5000 K Color Temperature, Frosted Lamp, Electronic Ballast, 185 deg Beam, 0.65 in Dia x 45.8 in L Dimensions