EIKO MH70/U/MED
EIKO MH70/U/MED
MFG #MH70/U/MED
UPC #03129315410
SKU #3813515
3 in Stock
Special Order Item. Minimum purchase may be required.
More available 06/03/2026
Product description
EIKO® HID-Metal Halide Lamp, Universal Burn, 70 W Wattage, HID Metal Halide Lamp, E26 Medium Screw Lamp Base, ED17 Shape, 5600 Lumens Initial/3600 Lumens Mean Lumens, 15000 hr Average Life, 70 CRI, 4000 K Color Temperature, Clear Lamp, Pulse Start, M98 Ballast, 2.13 in Dia x 5.5 in L Dimensions