MFG #SC-120-213-LT5
UPC #87218010355
SKU #4064499
Product description
FULHAM SC-120-213-LT5 FULHAM F8T5/F13T5/F14T5/F21T5 2 LAMPS 120V ELECTRONIC BALLAST 101402 candella
FULHAM® Electronic Fluorescent Ballast, High Frequency, T5 Lamp, 24.52/33.63 W Wattage, 120 VAC, 0.48 A, 50/60 Hz Frequency, Rapid Start, 14 deg F Minimum Starting, Total Harmonic Distortion: 124.5 %, Power Factor: >0.5, 2 Lamps, Thermal Protection: Class P, Ballast Factor: 1.37, 5-1/2 in L x 1-5/16 in W x 1 in H Dimensions
- Commercial and Residential Applications
- BALLAST FLUOR ELEK T5 120VAC RAPID