GRFD 1GRFD-STL-UL-50
GRFD 1GRFD-STL-UL-50
MFG #1GRFD-STL-UL-50
UPC #07768011884
SKU #35980
50 in Stock
Stock Item
More available 06/02/2026
Product description
1GRFD-STL-UL-50 1" STEEL GREENFIELD UL 50' COIL FLEXIBLE ARMORED CONDUIT
AFC Cable Systems Liquid-Tuffâ„¢ Flexible Metal Conduit, Reduced Wall, Series: 5500, 1 in, 1 to 1.04 in Inside Dia, 1.3 to 1.38 in Outside Dia, 50 ft Coil Length, 5 in Bend Radius, Flexible Flexibility, Steel, Hot Dipped Zinc Galvanized