L-FSE FLSR150ID
L-FSE FLSR150ID
MFG #FLSR150ID
UPC #07945802553
SKU #4354254
6 in Stock
Special Order Item. Minimum purchase may be required.
More available 05/18/2026 and 06/04/2026
Product description
L-FSE FLSR150ID FUS 600V T/D CLASS RK5 150A INDICATING
Littelfuse® POWR-GARD® Time Delay Fuse, Current Limiting, Series: FLSR, Indicating, Rejection, 150 A, 600 VAC/300 VDC, 200/20 kA Interrupt, Class: RK5, 50/60 Hz Frequency, 10 s Response, Knife Blade Terminal, Holder Mounting, Cylindrical Body, Dual Element, Composite, 1-27/32 in Dia x 9-5/8 in L Body