MILB U5168-XTL-100-KK
MILB U5168-XTL-100-KK
MFG #U5168-XTL-100-KK
UPC #78457247532
SKU #4292495
30 in Stock
Stock Item
More available 05/18/2026 and 06/08/2026
Product description
MILB U5168-XTL-100-KK 100A 4T RL OU MAIN 8CRT 47532
Milbank® Meter Socket, Ringless, 240 VAC, 200 A, 1 Phase, 60 Hz Frequency, Overhead/Underground Feed, 4 Jaws, 6 AWG to 350 kcmil Wire, Plate Hub, Lay-In Terminal, Surface Mounting, NEMA 3R Enclosure, 32-3/8 in H x 4-1/2 in W x 14-1/8 in D Dimensions