MFG #SN5482B1200
UPC #80476670581
SKU #4250495
8 in Stock
Stock Item
More available 05/14/2026 and 06/01/2026
Product description
SIEM SN5482B1200 STD PNR LC MB 54S/82C AL 1PH 200A N1 GRY
Siemens SPEEDFAXâ„¢ Main Breaker Load Center, 1-Phase Assembled Low Voltage, Series: Standard SN Series, 120/240 VAC, 200 A, 22 kAIC Interrupt, 82 Circuits, 3-Wire Wiring Configuration, 54 Spaces, NEMA 1 Enclosure, 14.25 in W x 3.88 in D x 42 in H Enclosure Box, 15.5 in W x 43.13 in H
- Indoor Applications
- LOAD CENTER BRKR MAIN 120/240VAC 200A 82