SYL FP54/850/HO/ECO
SYL FP54/850/HO/ECO
MFG #FP54/850/HO/ECO
UPC #04613520949
SKU #3724358
Product description
SYL FP54/850/HO/ECO 20949 54WATT T5 850 48" HIGH OUTPUT FLUORESCENT LAMP 5000K COLOR TEMPERATURE 85CRI
Sylvania Fluorescent Lamp, High Output, FP54/850/HO/ECO Designation, 54 W Wattage, Linear Fluorescent Lamp, G5 Miniature Bi-Pin Lamp Base, T5 Shape, 4375 Lumens, 30000 hr Average Life, Cool White, 85 CRI, 5000 K Color Temperature, 45.256 in Length, 5/8 in Diameter, Rare Earth Phosphor Coated Lamp, Programmed/Rapid Start