SYL LU400/MULTI-KIT
SYL LU400/MULTI-KIT
MFG #LU400/MULTI-KIT
UPC #04613547364
SKU #317810
Product description
SYL LU400/MULTI-KIT BALLAST
Sylvania Magnetic Ballast Kit, Multi-Tap Core and Coil, LU400 High Pressure Sodium Lamp, 400 W Lamp, 464 W Wattage, 120/208/240/277 VAC, 3.9/2.25/1.95/1.7 A, Pulse Start, -40 deg F Minimum Starting, Total Harmonic Distortion: <20 %, Power Factor: >90 %, No Dimmable, 1 Lamps, Ballast Factor: 1, 4.75 in L x 4.25 in W x 4 in H Dimensions